Krzywizna penisa to zwyczajne zjawisko anatomiczne. Mało który mężczyzna został obdarzony przez naturę w 100% prostym członkiem. W filmach pornograficznych przedstawia się nam obrazy, według których każde prącie jest proste oraz przesadnie długie. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Zapraszamy do lektury artykułu z najważniejszymi informacjami na temat krzywizny penisa. 

Czym jest krzywizna penisa?

“Skrzywienie penisa” to pojęcie, z którym spotkał się w swoim życiu chyba każdy mężczyzna. Zdarza się, że nasza wiedza dotycząca budowy ciała człowieka jest niewielka, dlatego nie wiemy, czym tak naprawdę jest krzywizna penisa oraz czym jest uwarunkowana. Przypomnijmy: penis składa się z dwóch ciał jamistych oraz ciała gąbczastego.

W momencie, gdy następuje wzwód, napełniają się one krwią. Ilość krwi w obu ciałach nie zawsze jest jednakowa, przez co mogą pojawiać się właśnie skrzywienia penisa. Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż krzywizna penisa jest czymś w pełni naturalnym. W żaden sposób nie wpływa to na pogorszenie wrażeń odczuwanych w trakcie zbliżeń z partnerką. Omawiany problem może również być spowodowany wadami w budowie członka.

Kiedy krzywizna penisa musi zostać skorygowana przez urologa?

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, krzywizna penisa to zjawisko całkowicie naturalne. Jeżeli skrzywienie ma maksymalnie 15 stopni, nie powinien sprawiać żadnych utrudnień w sferze seksualnej. Dopiero skrzywienia powyżej 30 stopni powinny być natychmiast skorygowane przez urologa. Specjalista powinien wówczas bardzo dokładnie zbadać, jaka jest przyczyna tego problemu. Zdarza się również, iż mniejsze skrzywienia (poniżej 30 stopni) powodują ból, utrudniają współżycie, wtedy pomoc urologa także może okazać się nieoceniona.

Krzywy penis może powodować również określone zmiany w sferze psychicznej u mężczyzny, który jest dotknięty tą przypadłością. Nawet jeżeli krzywizna penisa nie sprawia żadnych komplikacji dla zdrowia fizycznego, może być źródłem sporego dyskomfortu psychicznego. Z takim problemem również należy zgłosić się do specjalisty. W przeciwnym razie mężczyzna może popaść w kompleksy, a w konsekwencji nawet w inne zaburzenia, takie jak depresja. Krzywizna penisa może wywołać znaczne zmniejszenie samooceny, które całkowicie będzie uniemożliwiało mu prawidłowe funkcjonowanie.

Czym jest spowodowana krzywizna penisa?

Krzywy penis może pojawić się po urodzeniu lub być wadzą wrodzoną. Jeżeli jest to wada wrodzona, to rozróżnia się różne rodzaje skrzywień. Skrzywienie prącia w dół oznacza spodziectwo. Jest to ulokowanie ujścia cewki moczowej w tylnej powierzchni penisa. Skrzywienie prącia w lewo lub prawo oznacza nieprawidłowy rozwój ciał jamistych, z kolei skrzywienie prącia w górę wywołane jest wierzchniactwem. Jest to ulokowanie cewki moczowej po grzbietowej stronie penisa.

Krzywizna penisa może być także jedną z konsekwencji choroby Peyroniego bądź złamania prącia (pęknięcia błony białawej penisa). Taka wada może być spowodowana również przez stulejkę. Należy pamiętać o tym, iż przyczyną dla krzywizny penisa może być nawet starzenie się, przyjmowanie określonych leków. U niektórych pacjentów krzywizna penisa jest wynikiem źle przeprowadzonej operacji prostaty. Bez względu na przyczynę pojawienia się krzywizny penisa, istnieje możliwość naprawienia tej dysfunkcji dzięki interwencji urologa. Jeżeli skrzywienie penisa uniemożliwia nam odbywanie stosunków seksualnych, warto zgłosić się do tego specjalisty. W ten sposób odzyskamy pełne zadowolenie z odbywania stosunków seksualnych.

 

Leave a Reply