Niektórym wydaje się, iż wytrysk jest wyłączną domeną mężczyzn. Okazuje się, iż w trakcie namiętnego stosunku seksualnego wytrysk może uzyskać również kobieta. Co wyróżnia ejakulację wśród kobiet? Czy kobiecemu wytryskowi zawsze towarzyszy orgazm?

Kobiecy wytrysk – informacje podstawowe

W pewnych kręgach kobiecy wytrysk w dalszym ciągu jest tematem tabu. Warto jednak wiedzieć o tym, iż w literaturze pierwsze wzmianki na jego temat można znaleźć już z czasów starożytności. Kobieca ejakulacja została opisana przez rzymskiego lekarza Galena w II wieku a także przez greckiego filozofa Arystotelesa w III wieku przed naszą erą. Dopiero w XX stuleciu naukowcy przeprowadzili dokładniejsze badanie na temat kobiecej ejakulacji. Większy zasób wiedzy na temat wytrysku u kobiet zawdzięczamy niemieckiemu seksuologowi Ernstowi Grafenbergowi, który badał charakterystykę punktu G.

W tej chwili nie ma już żadnych wątpliwości, iż ejakulacja u kobiet istnieje. Do tej pory jednak nie określono dokładnie mechanizmów, które sprawiają, iż ejakulacja następuje. Badanie tej kwestii jest tym bardziej utrudnione, gdyż na temat damskich wytrysków krąży mnóstwo mitów. Kobiety, którym udało się doświadczyć żeńskiej ejakulacji, niechętnie o tym mówią. Jest to spowodowane tym, iż z reguły panie uważają to za coś wstydliwego, o czym nie powinno się mówić głośno.

Różnica pomiędzy damskim wytryskiem a orgazmem

Najwięcej naukowców reprezentuje pogląd mówiący o tym, iż kobiecy wytrysk jest spowodowany stymulacją punktu G. Jest to najwrażliwsza sfera erogenna u kobiet zlokalizowana na przedniej ścianie pochwy, nieopodal cewki moczowej. Według terminologii stosowanej przez seksuologów punkt G to małe wybrzuszenie zlokalizowane 4 centymetry od wejścia do pochwy. Jego rozmiar nieco rośnie w trakcie stymulacji seksualnej. Naukowcy dowiedli, iż kobiecy wytrysk następuje w większości przypadków podczas orgazmu pochwowego, który był uwarunkowany odpowiednim stymulowaniem punktu G.

Warto wiedzieć, iż istnieje inna teoria mówiąca o tym, iż jest możliwość uzyskania przez kobietę wytrysku przez orgazmu – również dzięki stymulacji przedniej ściany pochwy. Takie zdanie reprezentuje m.in. Deborah Sundahl, pisarka, autorka publikacji pt. “Kobieca ejakulacja i punkt G”. We wspomnianym dziele autorka naucza kobiety, w jaki sposób należy uwrażliwić punkt G, aby móc uzyskiwać wytrysk nie tylko podczas szczytowania.

Jak wygląda damski wytrysk – najważniejsze informacje

W literaturze charakterystyka mechanizmu damskiego wytrysku przedstawiana jest w sposób następujące. W punkcie G ulokowane są gruczoły przedsionkowe, które składają się z identycznych tkanek, co w męskiej prostacie. Za sprawą pobudzenia seksualnego te gruczoły napełniają się kobiecym ejakulatem. Potem mięśnie dna miednicy podczas orgazmu powodują, iż płyn wydostaje się na zewnątrz.

Niektórzy naukowcy podważają jednak teorie dotyczące kobiecego wytrysku. Wskazują oni, iż wyrzut płynu jest spowodowany przez opróżnienie pęcherza moczowego podczas orgazmu. Jaka jest prawda? Tego zapewne szybko się nie dowiemy. Badania naukowców cały czas trwają. Być może wkrótce przekonamy się, czy damski wytrysk naprawdę istnieje.

Jak osiągnąć orgazm poprzez stymulację punktu G?

Punkt G to miejsce, którego stymulacja może przynieść niezapomniane doznania każdej kobiecie. Mężczyźni, którzy chcą wprowadzić swoją partnerkę w stan rozkoszy, z pewnością powinni zainteresować się stymulacją tego miejsca. Punkt G zlokalizowany jest w przedniej ścianie pochwy. Masaż tego miejsca może przynieść orgazm wszechczasów.

Leave a Reply