Suwalszczyzna z Suwałkami na czele – to trzeba zobaczyć!

Podróże

Nie ma tu miejsca na monotonię, ale za to jest bez granic dużo możliwości spędzenia czasu tak, jak kochasz. Suwałki to nadzwyczajne miejsce na mapie Polski, do jakiego należałoby się wybrać chociaż raz, by przekonać się o wdzięku tego miasta samodzielnie. Czas w związku z tym bliżej zerknąć na Suwalszczyznę, jaka ma okazję stać się Twoją weekendową weną na dodatkowy wypad z rodziną, czy znajomymi.

Suwałki – najważniejsze informacje
Jeśli zwiedzasz województwo podlaskie – powinieneś zobaczyć Suwałki. Mieszczą się w południowo-wschodniej Polsce oraz stanowią siedzibę powiatu suwalskiego. Pierwsza historyczna wzmianka o Suwałkach rejestrowana jest na rok 1688, jest to więc stosunkowo młode miasto na mapie naszego kraju.
Dzisiaj miasto liczy sobie blisko 70 tysięcy mieszkańców. Zarówno edukacja, system gospodarczy, jak także kultura miasta mają się tutaj niezwykle poprawnie. Mieszka się tu przyzwoicie, o czym dowodzą interesujące wydarzenia i newsy, z jakimi wolno się zaznajomić z pomocą miejscowego portalu http://suwalki.net.pl . To nadzwyczaj należyty portal dla wszystkich zaciekawionych prawdziwym obliczem Suwałk.

Polski Biegun północny, czyli z jakiego powodu Suwałki są tak unikatowe?
Wolno odnotować z roku na rok coraz pokaźniejsze zainteresowanie Suwałkami i to nie tylko wśród krajowych podróżników. Każdy, kto szuka spokoju, ciszy oraz adoruje spędzać wolny czas w ślicznych okolicznościach przyrody – będzie kontent. Suwałki, a w takim razie stolica Suwalszczyzny wyróżniają się de facto interesującym położeniem geologicznym, które to przyczyniło się do mianowania tego miejsca “Polskim Biegunem Północnym”.

Co wynika ze specyficznego mikroklimatu, z którego znana jest Suwalszczyzna?

  • gorące oraz upalne lata,
  • surowe i długie zimy.

Jednak Suwałki to dużo więcej aniżeli właściwie konkretne odczuwanie uroków pogody. Do tego miejsca tłumnie przyciągają entuzjaści historii, gdyż przygraniczne położenie tego miasta dopisuje historycznej rozmaitości.
Suwalszczyzna – to musisz zobaczyć na własne oczy!
Suwalszczyzna to ponadprzeciętna pozycja urlopowa dla każdego, kto nie uwielbia nudy na wakacjach. Bez względu na to, czy bardziej intryguje Cię aktywny odpoczynek, czy atrakcyjna architektura – wszystko to odszukasz w tej części Polski, a jeśli poszukujesz więcej informacji przed rezerwacją noclegu – należałoby spojrzeć tu: http://suwalki.net.pl/suwalszczyzna . Wszystko, co pragniesz wiedzieć – w jednym miejscu!

Suwalszczyzna – co zachęci Cię, by tam się wybrać?

  • imprezy kulturalne oraz sportowe,
  • liczne wystawy i muzea
  • architektura sakralna wzbudzająca zachwyt,
  • przepyszna kuchnia z potrawami regionalnymi na czele,
  • duże zaplecze miejsc noclegowych.

Jednym z w najwyższym stopniu interesujących punktów na mapie Suwalszczyzny jest zalew Arkadia. To 11 hektarów przestrzeni wody, gdzie wolno spędzić w istocie przyjemnie czas. Historia tego miejsca sięga XVIII wieku! Dziś wolno odnaleźć tam boisko, ścieżkę rowerową, lub plenerową siłownię. Jest nawet miejsce do plażowania, czy gry w tenisa. Latem jest tutaj tłumnie, lecz oraz spokojnie – należałoby przekonać się o tych atrakcjach osobiście. Należy niemniej jednak przyznać, że w czasie chłodniejszych miesięcy też ma w sobie w istocie sporo wdzięku. Oczywiście to wyłącznie maleńki skrawek tego, co Suwałki, jak oraz Suwalszczyzna mają do zaoferowania.