Na początku z pewnością wszystko przebiega wyśmienicie. Po pewnej chwili jednakże silna wcześniej erekcja ulega znacznemu osłabieniu? To tak zwany wzwód zanikający – kłopot, którzy zwykle ma swoje podłoże w męskiej psychice. Warto dowiedzieć się, jak można sobie z nim poradzić i co należy zrobić, żeby móc odzyskać straconą radość z intymnego pożycia. 

Kłopoty z erekcją zdarzyć się mogą w przypadku każdego mężczyzny. W przeciągu całego naszego życia możemy mieć co najmniej kilka, a nawet i kilkanaście przypadków spadków seksualnej sprawności. Czasami są one jednorazowe – stanowią chociażby wynik przemęczenia albo nazbyt dużych ilości spożytego alkoholu. Czasami jednakże występują przed ligi czas. Jednym spośród tego typu niepokojących symptomów, będzie tak zwany wzwód zanikający. 

Na czym polega zanikająca erekcją?

Zaczyna się zupełnie prawidłowo – pojawia się seksualne podniecenie, jest też erekcja i w pełni udane rozpoczęcie erotycznego zbliżenia. Niemniej jednak po upływie kilku minut coś nagle ulega zmianie – członek ulega zwiotczeniu, zaś kontynuacja stosunku jest trudna albo wręcz zupełnie niemożliwa.

Czasami taki stan rzeczy ma swoje przyczyny – głośne tupanie słyszane za drzwiami sypialni czy też konieczność wykonania ważnego projektu do pracy na kolejny dzień, a to doprowadza do zanikania erekcji. Nierzadko jednakże klipy pojawia się nieoczekiwanie, przez co potrafi wzbudzić większy niepokój. Wzwód zanikający jest problemem zaliczanym do zaburzeń erekcji, które mają podłoże psychogenne. W przypadku jego leczenia, stosowane są środki na poprawę potencji. Młodzi panowie najczęściej zdecydowani są na użycie Kamagry czy też wszystkim znanej Viagry. Panowie, którzy zmagają się między innymi z cukrzycą, powinni zażywać Lavitre.

Niemniej jednak w parze razem z farmakologią, powinno iść także rozpoznanie oraz wyeliminowanie przyczyny problemów z wzwodem zanikającym.

Problem bardzo zestresowanych mężczyzn

Przyczyny kłopotów z erekcją mogą być różnorodne. Spadek w zakresie seksualnej sprawności to nierzadko wynik różnego typu schorzeń, na przykład chorób wątroby, cukrzycy, czy też miażdżycy. Nierzadko mierzą się z nim mężczyźni, którzy mają nadciśnienie tętnicze. Podłoże kłopotów z erekcją, mogą stanowić także hormonalne zaburzenia (zbyt mała ilość testosteronu) i niedobory witaminy D. Niemniej jednak w wypadku wzwodu zanikającego jest zupełnie inaczej. Przyczynę tego typu problemu stanowi zwykle przemęczenie i przewlekle występujący stres.

Wzwód zanikający może także występować w związkach, w których seks przestał już być przyjemnością, a stał się swego rodzaju zadaniem. Tego typu sytuacje mogą występować, na przykład w przypadku bardzo długich starań o dziecko. Planowanie dosłownie co do minuty chwili na zbliżenie, potrafi ostudzić nawet największą namiętność. Taka sama sytuacja pojawia się w przypadku par, w których nie są rozwiązywane konflikty.

Nadwyrężona więź pomiędzy partnerami nie sprzyja zdecydowanie intymności. Wzwód zanikający jest sygnałem, iż w strefie psychiki i emocji mężczyzny nie wszystko działa w taki sposób, jak winno funkcjonować w zupełnie zdrowym związku. 

Odzyskanie radości z seksu

Zanim jeszcze zaczniemy martwić się o własną seksualną sprawność, zastanówmy się, co ostatnimi czasy zmieniło się w naszym intymnym życiu. Powrócenie do czerpania pełnej przyjemności z aktywności seksualnej, może wymagać wprowadzenia zmian w zakresie stylu życia.

Zarezerwujmy większą ilość czasu na odpoczywanie. Spędzamy czas z naszą partnerką, a jeżeli będzie to konieczne – porozmawiajmy na temat swoich uczuć.  

Leave a Reply